Banner obr. 1 Banner obr. 2 Banner obr. 3 Banner obr. 4

Pán prstenů - Inspirativní návody

Připravili jsme pro vás pár návodů, podle kterých lze vyrobit dobové oblečení.

Nákresy se vám po kliknutí na odkaz otevřou v novém okně. Uložit si je můžete stiskem pravého tlačítka a volbou "Uložit obrázek jako". Jejich velikost je do 5kB. V papírové podobě je všechny od nás obdržíte s propozicemi na tábor, pokud je však chcete mít v předstihu, jsou vám k dispozici (val_oblc.pdf - formát PDF, 190kB).

Dívčí oblečení

Asi nejběžnější oblečením je halena (A krátký rukáv, B dlouhý rukáv) s rozšířenou nebo rovnou sukní nebo halenka stažená v pase (krátký rukáv 1, rovný 2) doplněná sukní. Pro slavnostnější chvíle (obřady, návštěva indiánské vesnice) je vhodné mít připraveny i šaty - mohou být klasického střihu (s dolů rozšířeným rukávem 1 nebo rovným rukávem 2) nebo princesového střihu. Přes šaty je občas dobré použít zástěru. Její střih je jednoduchý - jen z pruhu látky s vytvořeným otvorem pro hlavu a tkanicemi na přivázání. Hodí se i plášt pro chladnější večery.

Chlapecké oblečení

Chlapecké oblečení se skládá většinou z haleny (s krátkým -2- nebo dlouhým -1- rukávem), doplněným úzkými kalhotami (elasťáky). Pro slavnostnější příležitosti může být halena s rozšířeným rukávem (A) nebo nabraným do manžety (B) doplněná širšími kaltohami (s možností dole svázat). Pro chladnější počasí je dobré použít další vrstvu - vestu, nebo plášť. Ten může být spíše ozdobný nebo opravdu "proti dešti a chladu".

Všechno oblečení je dobré vyrábět z přírodně barevných látek a materiálů.

© Wakantopa - w kruhu, 2014 - 2024