Banner obr. 1 Banner obr. 2 Banner obr. 3 Banner obr. 4
O nás > Sdružení

Sdružení

Letní dětské tábory | Wakan Topa- w kruhu

Pořádáme letní dětské tábory v krásném místě uprostřed lesů.

Do našeho světa patří jen málo civilizačních vymožeností a tak si můžeme na chvíli oddychnout od shonu dnešního světa.

Jsme tábor s dlouholetou tradicí, působíme již od roku 1994. V roce 2002 jsme se zaregistrovali pod názvem Wakantopa - w kruhu, občanské sdružení (později zapsaný spolek). Stanovy sdružení jsou k dispozici k nahlédnutí.

Jsme sdružení lidí, kteří se zajímají o způsob života severoamerických Indiánů a historických evropských národů. Podrobnější informace o vedoucích a instruktorech najdete v sekci Kdo je kdo.

Wakan Topa znamená v jazyce Lakotů (známých také jako Siouxové) Čtyři Tajemství nebo Čtyři Kouzla. Čtyřka je u většiny přírodních národů důležitým číslem, protože jsou čtyři světové strany, z nichž vanou větry přinášející nové události a čtyři jsou živly tvořící tento svět.

Hlavní myšlenkou, kterou sdílíme, je snaha najít spojení člověka s přírodou, do které patří jako jeden z jejích živých tvorů, a které se už mnoho let vymyká.

Proto pořádáme tábory pro sebe a hlavně pro děti a na nich ve světě fantazie odkládáme většinu rekvizit a příznaků "vyspělé civilizace" a užíváme si hodnot a zážitků, kterých si moderní svět už příliš neváží.

Termíny táboření a další podrobnosti naleznete v sekci Informace.

Kontaktní adresa: Wakantopa - w kruhu, z.s., Kostincova 430/20b, 326 00 Plzeň
Mobilní telefon: +420 737 700 525
(Pokud se nedovoláte - zejména během tábora - prosím napište SMS, ozveme se zpět)

E-mail: wakantopa@centrum.cz
© Wakantopa - w kruhu, 2014 - 2024