Banner obr. 1 Banner obr. 2 Banner obr. 3 Banner obr. 4
Pán prstenů > Pán prstenů - Valarim

Pán prstenů - Valarim

Fantasy tábor | Wakan Topa

Fantasy tábor Valarim je inspirovaný světem Pána prstenů.

Děti u nás usednou v poradním kruhu s elfy, trpaslíky či hobity a zažijí skutečné dobrodružství, jehož průběh mohou sami ovlivnit.

Naše společenstvo vzniklo v roce 1994, kdy byli sjednoceny všechny rasy v boji proti temnému pánovi Sauronovi a jeho armádě. Tehdy čaroděj Gandalf sezval zástupce všech ras do lesů u obce Černošín, kde jsme se utábořili a připravovali na střet s Temným pánem. Zde usedli k táborovému ohni moudří a vznešení elfové, silní a zruční trpaslíci, hobiti i lidé. Na pomoc přišli i indiáni z kmene Wakan Topa Oyaté, kteří se od té doby stali našimi nerozlučnými přáteli. Všichni společně, pod vedením mocného čaroděje Gandalfa šedého, jsme nakonec přemohli Temného pána a jeho skřetí vojsko.

Od tohoto léta každoročně stavíme naše stanové vesnice a společně čelíme nástrahám zla. V průběhu let jsme nazvali naše společenstvo VALARIM. (Valar jsou v podstatě bohové, dobré a velmi mocné duchovní bytosti z Tolkienových knih o Středozemi. Je sedm Pánů Valar a sedm Valier, valarských královen). Valarim znamená "lid Valar". Tím názvem se hlásíme k tomu, že chceme v našem světě stát na straně Dobra.

Po dobu našich táboření se snažíme, aby děti poznaly, jak moc jsme závislí na okolní přírodě a šetrně využívali jejích darů. Každý den si pro nás připraví nové překvapení, nové úkoly i nové nástrahy. Při zdolávání těchto překážek se učíme, že společně máme větší šanci uspět. Vždy se snažíme vytvořit společenství, ve kterém si každý najde své místo i postavení.

Děti si mohou vybrat rasu, kterou chtějí následovat. Po splnění tří úkolů si mohou vybrat a používat Valarimské jméno.

Jelikož se každé léto ocitáme ve světě plném nebezpečí, musíme být připraveni s ním bojovat. Proto se všichni učí používat své dřevěné meče, nebo dřevěné hole. Výcvik se odehrává pod dohledem starších bojovníků, kteří předávají své zkušenosti získané z dlouhodobého působení ve skupinách historického a scénického šermu (Balteus, Gotika, Lancea). Velmi oblíbený je i každoroční lukostřelecký turnaj.

Každý den si najdeme čas na několik her, výrobu keramiky, košíků, svíček, nebo kožených váčků.

Naším největším cílem je, aby ti co se rozhodnou s námi strávit těch několik letních dní, poznali, že existuje místo, kde najdou přátelství, čestnost, ušlechtilost, upřímnost atd.

Malým důkazem, že se nám daří tento cíl plnit je, že v našich dospělých řadách jsou lidi, kteří s námi jezdili již jako malé děti.

Výběr z fotografií

© Wakantopa - w kruhu, 2014 - 2024