Banner obr. 1 Banner obr. 2 Banner obr. 3
O nás > Sdružení

Sdružení

Wakan Topa - w kruhu

Jsme tábor s dlouholetou tradicí, působíme již od roku 1994. V roce 2002 jsme se zaregistrovali pod názvem občanské sdružení Wakan topa - w kruhu. Stanovy sdružení jsou k dispozici k nahlédnutí.

Jsme sdružení lidí, kteří se zajímají o způsob života severoamerických Indiánů a historických evropských národů. Podrobnější informace o vedoucích a instruktorech najdete v sekci Kdo je kdo.

Wakan Topa znamená v jazyce Lakotů (známých také jako Siouxové) Čtyři Tajemství nebo Čtyři Kouzla. Čtyřka je u většiny přírodních národů důležitým číslem, protože jsou čtyři světové strany, z nichž vanou větry přinášející nové události a čtyři jsou živly tvořící tento svět.

Hlavní myšlenkou, kterou sdílíme, je snaha najít spojení člověka s přírodou, do které patří jako jeden z jejích živých tvorů, a které se už mnoho let vymyká.

Proto pořádáme tábory pro sebe a hlavně pro děti a na nich ve světě fantazie odkládáme většinu rekvizit a příznaků "vyspělé civilizace" a užíváme si hodnot a zážitků, kterých si moderní svět už příliš neváží.

Termíny táboření a další podrobnosti naleznete v sekci Informace.

Kontaktní adresa: Wakan Topa w kruhu - z. s., Kostincova 430/20b, 326 00 Plzeň
Mobilní telefon: +420 737 700 525
(Mobilní telefon má aktivní hlasovou schránku - takže je možné, že se do ní občas také dovoláte. V tomto případě prosím zanechte zprávu.)


E-mail: wakantopa@centrum.cz

Líbí se vám naše aktivity? Chcete naše sdružení podpořit?

I pro letošní rok máme připraveny informační leták o našich táboech. Je Vám k dispozici:

Letáček Indiánské léto (PDF)

Letáček Pán prstenů - Valarim (PDF)

Budeme rádi, pokud jej ukážete svým přátelům a známým.

Copyright © 2014 - 2017, Wakan Topa